Víkend v Benátkach

Bol to jeden z tých výletov, ktorý bol síce dlho v hlave, ale rovnako dlho nebol zrealizovaný... Až prišiel jeden predĺžený víkend a tak aj šanca ísť sa pozrieť do Benátok. Presne týždeň po ukončení sezóny, v medziobdobí medzi hlavnou sezónou a karnevalom.

To by sme ale asi neboli my, keby sme sa tam vybrali tak, ako väčšina ľudí, takže nám to vôbec nevadilo, skôr nám to ešte vyhovovalo. Po ceste sme ešte stihli navštíviť večerný Graz a tak sme  prvé zoznámenie s talianskými cestami absolvovali až v nedeľu. Ihneď po "ubytovaní" v jednom z mála otvorených kempov sme nasadli na loď a tu sme si začali všímať výhody mimo sezónnej návštevy. Na lodi sme boli totiž iba 5ti, z čoho 2ja boli posádka...

Spraviť si selfie na Ponte de la Accademia? Bez problémov, jednoducho Benátky boli na svoje pomery vyľudnené.
Túlali sme sa po uličkách až do tmy a plnými dúškami sme si užívali romantickú atmosféru pri západe slnka a neskôr aj nočných uličiek a kanálov.

Keď sme ale vystúpili z lode, v prístave na druhý deň (pondelok), až vtedy sme zistili ako vyzerajú Benátky v "civile". Najväčší pohyb a rozruch totiž "v uliciach" spôsobili deti, ktoré sa vyrútili zo školy a zaplavili celé okolie. Inak si Benátky žili svojim životom, s minimom turistov a svojimi každodennými starosťami.

Ale dosť bolo už písania a poďme na fotky... :)